12 12 2009

Koltuk Takımları,çocuk odası takımları

Koltuk Takımları

Mayıs 15th, 2009 Yazar: Mobilya Dekorasyon

Evlerinizde dekorasyon değişikliği yaptığınızda hızlıca sonuç almak istiyorsanız yatak odasında bulunan berjer veyahut salonda bulunan uzanmak için kullandığınız koltuk takımları değişikliği ile hız kazanabilirsiniz..

Koltuk Takımları Modelleri

Koltuk Takımları Modelleri

Evlerinizdeki tekli koltuk takımları ufak boyutlarıyla evlerimizi planlarken güzel bir esneklik sağlar. Boş alanları değerlendirirken pratik oldukları kadar evin dar odalarında da hoş görüntüler yaratmanıza olanak tanımaktadır..

Koltuk Modelleri

Koltuk Modelleri

Koltuk takımları ile  ilgili tek sıkıntı çok çeşitli oluşları! Peki nereden başlamalı? Koltuk takımınız için önce bütçenize karar vermekle işe başlayabilir, sonra da kullanacağınız alanı belirleyerek, renk, malzeme gibi seçeneklerde karar kılabilirsiniz.

Koltuk Takımı Resimleri

Koltuk Takımı Resimleri

Evcil hayvan besliyorsanız ve çocuklar ufaksa yüzleri kolayca çıkabilen minderli koltukları tercih edin. Böylece temizlik açısından size oldukça kolaylık sağlarlar.Ayrıca satın alırken yedek yüz de edinirseniz değiştirerek kullanma şansınız da olur.

Evdeki kanepenize uygun bir koltuk bulamadıysanız hemen strese girmeyen. Kanepenin kumaşına benzer yastıklarla koltukları varolan konsepte dahil edebilirsiniz.

Koltuk Takımı Modelleri Resimleri

Koltuk Takımı Modelleri Resimleri

Koltuk takımı kumaşı korumak için koltuk kenarlarına koruyucu kılışar dikebilir, diktirebilirsiniz.
Koltuk takımları deri döşemelikleri radyatör ve şömine gibi ısı kaynaklarından en az 30 cm uzakta olacak şekilde konumlandırın.

Eğer deri döşemeliklerin kurumasını engellemek istiyorsanız düzenli olarak bakımlarını yapmayı unutmayın.
Rahatlık ve huzur sizin için ön plandaysa dinlenme koltuğu, kuş tüyü minder gibi alternatifleri kullanmanız mümkündür..

Koltuk takımları fiyatları piyasaya göre son indirimlerle beraber ortalama 750 TL den 5000 TL ye kadar özellik ve kaliteye göre değişiklik gösteriyor.

Koltuk takımları resimleri Archie Expo firmasının 2009 koltuk takımları kataloğu serisinden alınmıştır.

  • Yorum Yok
  • Kategorisi: Mobilya
Düğün Fotoğrafları ile Dekorasyon

Nisan 23rd, 2009 Yazar: Mobilya Dekorasyon

Evinizin dekorlarında siz ve eşinizin esintisi olmasını isterseniz abajur yada apliklerde fotoğraflarınızı kullanarak bu hayalinize kavuşabilirsiniz.

Düğün Fotoğraflarıyla Dekorasyon

Düğün Fotoğraflarıyla Dekorasyon

Yeni evlenenlerin fotoğraflarının sadece duvarı süslediği dönemler geride kaldı artık fotoğraflar duvardan alınıp evin dekorunun bir parçası haline getirilebiliyor. Bağdat Caddesi’ndeki Yeni hayat stüdyosu özellikle bu alanda uzmanlaşarak düğün fotoğraflarınızdan duvar bordürü, aplik, abajur ve ayaklı lambalar yapabiliyor. Bu trendin öncüsü olarak nitelendirebileceğimiz Yenihayat’ın sahiplerinden Mehmet Aktan “Bu kadar ilgi beklemiyorduk. Birçok genç evin dekorlarında yer alma trendine kendini kaptırmış durumda” diyor. Bordür, abajur, aplik gibi ürünler genelde düğün fotoğraflarından yapılıyor fakat bu ürünleri çocuklarının fotoğraflarıyla yaptıranlarda var. Bordürler daha çok sıklıkla yatak odasının duvarlarını süslüyor. Abajurlar salon yada yatak odasında tercih edilebiliniyor. Aplikler ile ayaklı abajurlarsa salonların engüzel yerlerini süslemeye devam ediyor . bordür yapımına dayanıklı kağıtlar kullanılıyor. Genişliği onyedi santim olan bordürden istenilen uzunluk elde edilebiliniyor. Ayrıca çok çeşitli fotoğraf bir arada yapılabiliniyor . Bordürlerin metresi on milyon tl den satılıyor. Abajurlarise abajurun ışık geçiren kısmına fotoğrafın basılmasıyla yapılıyor.
Abajuru kullandığınızda fotoğrafınız şahane birşekilde oraya çıkıyor. Birçok modeli mevcut olan abajurların fiyatı ise altmış tl. Apliklere büyük fotoğraflar basmak mümkün.Aplikler aydınlatmanın yanı sıra duvarlarda tablo olarak ta kullanılıyor ve bunlara fotoğraf bastırmak ikiyüz tl.Çocuklarınızın odası için küçük masa lambalarıda bulunuyor bunlara fotoğraf bastırabiliyorsunuz bunların fiyatı ise 205 TL.Feneryolu’ndaki Yenihayat stüdyosunda genel olarak baskıya ilgilenen Burak Dinçer, düğün fotoğraflarını çektirenlere dekor ürünlerini hediye olarak verdiklerini söleyerek, “Yeni evlenen çiftlere düğün fotoğrafları için özel albümler yapıyoruz. 150-500 TL aralığında değişen fiyatlarla hazırlanan kişiye özel albümler yaptıranlar için biz kişinin kendi isteğine göre bordür, aplik veya abajuru hediye ediyoruz” diye belirtiyor.

ADRES:
Bağdat Cad. No: 127 Feneryolu Tel: (0216) 349 07 37

  • Yorum Yok
  • Kategorisi: Aydınlatma, Dekorasyon
İstikbal, Bellona, Çilek Çocuk Odası Takımı

Mart 21st, 2009 Yazar: Mobilya Dekorasyon

Bu mobilya ve dekorasyon konumuzda istikbal, bellona, çilek mobilya gibi mobilya firmalarının 2009 yılı  çocuk odası takımı ve çocuk odası mobilya bilgileri ile resimlerini ekleyeceğiz..

Çocuk odası takımı resim

Çocuk odası takımı resim

Çocuk odası genellikle standart kalıplarda olsada son yıllarda daha minimal ve daha farklı tarzda çocuk odası mobilyaları mobilya firmaları tarafından üretilmeye ve sunulmaya başlanmıştır..

Eskiden 2 tip çocuk odası takımı vardı.. Kız çocuklar için çocuk odası takımı genelde pembe renk uyumu ile sağlanır, erkek çocuk için ise mavi renk ağırlıklı çocuk odası takımı ve mobilyası kullanılırdı..

Ama şuanda gelişen teknoloji ve bilgisayar tasarım programlarının gelişmesi ile çocuk odası takımı modelleride farklı zenginlikler kazandı ve çok değişik tarzlarda çocuk odası takımı ve çocuk odası mobilyaları sunulmaya başlandı.

Eskiden kullanılan mobilya dekorasyon aletleri ile günümüzdekiler çok farklı olduğu için şuanda bir çocuk odası yatağı araba şeklinde tasarlanabiliyor ve çocukların begenisine sunulabiliyor..

Şimdi sizleri istikbal çocuk odası takımı resimleri,  bellona çocuk odası takımı resimleri ve çilek çocuk odası takımı mobilya resimleri sunuyoruz..

Çocuk odası takımı

Çocuk odası takımı

Bellona Çocuk Odası Takımı

Bellona Çocuk Odası Takımı

Çilek Çocuk Odası Takımı

Çilek Çocuk Odası Takımı

Çilek Çocuk Odası Takımı Mobilyası

Çilek Çocuk Odası Takımı Mobilyası

  • 18 Yorum
  • Kategorisi: Dekorasyon, Ev Tekstili, Mobilya
Genç Odası Takımları ve Çocuk Odası Takımı

Mart 12th, 2009 Yazar: Mobilya Dekorasyon

Bu konumuzda genç odası takımları ve çocuk odası takımı resimleri yanında gençlerin mobilyaya bakış açısından söz edeceğiz..

Günümüzde mobilyalı evler genellikle aile evlerinde yer alır, bunun sebebi ise gençlerin ev masrafı olarak bir de mobilya eşyalarını eklememe isteğidir.Durum böyle olunca gençler mobilya ihtiyaçlarını karşılamak kendi metotlarını uygularlar.Bu metotların iyi ve kötü yanları vardır.İyi yanları hayalgücü ile iş çıkartmak, masrafsız mobilya yapmaktır.Kötü yanları ise görüntü bozukluğu ve ciddiyetsiz görüntüdür.

Bir çok komik ve video sitelerinde de görebileceğimiz gibi bu karelerin çoğu komiktir.Bir kısmı düşündürücüde olsa genel anlamda kişi bu durumlara gülerek yaklaşmaktadır.Resimler birbirinden farklı olsada genel olarak sebepleri maddi durumlarından olmuştur.

Hayalgücü devreye girdiğinde ise bazen bu öğrenci mobilya ları orjinal bir fikir olabilir.Bunlara örnek vermek gerekirse, meyve ve sebze kasalarını ters çevirip, üstüne örtü örterek sehpa yapmak, aynı kasaları üst üste koyarak bir kaç marangozluk işi ile ayakkabılık yapmakta olabilir.

Kötü yanlarına gelirsek kötü manzaralar misafirleri rahatsız edebilir.Aile ziyarete geldiğinde manzara bi bakıma iyi, bir bakıma kötüde olabilir.Öğrencilerin mobilyaya bakış açısı, evini nasıl idare ettiği şekli, ailenin genç hakkında kötü fikir sahibi olmasına yol açabilir.

Sonuç olarak gençler aileler kadar mobilyaya önem vermezler, onları daha çok maddi zarar olarak değerlendirirler. Sebebi ise kazançları sadece kendilerine, çevresine gereken önemi vermemesinden kaynaklanmaktadır.

Sizleri birbirinden farklı genç odası takımları ve çocuk odası takımı tasarımı ile başbaşa bırakıyoruz..

Genç Odası Takımları

Genç Odası Takımları Resimleri

Genç Odası Takımı

Genç Odası Takımı Resimleri

Genç Odası Takımı Resimleri

Çocuk Odası Takımı Resimleri

  • 6 Yorum
  • Kategorisi: Mobilya
Bebek Çocuk Odası Mobilyası Resimleri

Şubat 10th, 2009 Yazar: Mobilya Dekorasyon

Anne ve babalar icin hayatin anlami oluveren evlatlari icin yapamayacaklari sey yoktur sanirim. Iste onun icin ilk yapmaya basladiklari sey arasinda da bir çocuk odası hazirlamak olur. Çocuk haberi alininca ilk yapilan hazirliklar ona bir oda ayarlamak ve yavas yavas cocugun ihtiyaclarini gidermek olacaktir.

bebek odası resimleri

Ilk donemler hep oyuncak alarak devam edecen suren, sonralari cocuk bakimi icin gerekli olabilecek mobilyalarin alimina doner. Biz de bu yazimizda çocuk odalası için gerekli olan bebek mobilyası ve dekorasyon icin gerekli birkac kucuk aksesuardan bahsedecegiz.

Bebek Yatağı Seçimi Önemlidir

Bebek yatağı seçimi oldukça önemlidir. Çocugun zaman gecirecegi en onemli bolge yatağı oldugu icin saglikli bir gelisim gostermesi acisindan organik yatak secimi sarttir. Piyasada onlarca bebek yatağı çesidi olsa da saglikli olanlari tercih edilmeli ve butce zorlanmadan en uygun olani alinmalidir.

Alt Degiştirme Masası Şart

Yine bebegimizin sagligini dusunuyor ve onun icin hijyenik bir ortam sagliyoruz. Genellikle kanepe uzerinde cocuklarin alti degistirilir fakat bu donemi geride birakmali ve duzenli araliklarla temizlenen hijyenik bir alt degistirme masasi satin almaliyiz.

Koltuk ve Dolap Mutlaka Bulunmalı

Cocuklarimiz sirin olduklari kadar bu donemlerde yaramaz da olacaktir. Yani bizleri uzun ve korkulu geceler bekliyor olacak. O yuzden bebeginizin yanindan sabahlayabileceginiz bir tarzda yatak bulundurmalisiniz çocuk odası’nda. Ya da tam tersine cocugunuzu kendi yatak odanızda yatırmalısınız.

Dolap ise artik çocuk icin aldigimiz elbiselerin duzenli ve saglikli olarak korunmasi icin gereklidir. sanirim bu heyecanli ve zahmetli dönemi atlatmak herkes acisindan tatli bir zorluluk getirecek.

Konu sonunda şirin Bebek resimleri sizlerle:

Bebek Resimleri

Bebek Resimleri


1765
0
0
Yorum Yaz